ZAKUP MIESZKANIA Z RYNKU WTÓRNEGO

Planujesz kupno domu? Świetnie, że tu jesteś! Każdy z nas ma świadomość, że taki zakup, to bardzo ważna decyzja, śmiało możemy nawet powiedzieć, że należy ona do jednych z ważniejszych w życiu. Domu nie kupujemy na rok. 

Większość osób szukających domu decyduje się na korzystanie z usług Biura Nieruchomości. Dlaczego?

Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Agent wertuje za Ciebie dziesiątki ogłoszeń i wybiera te, które spełniają Twoje kryteria, umawia Cię również na spotkania ze sprzedającymi czy z notariuszem. Korzystając z usług biura nieruchomości masz przede wszystkim „zabezpieczenie” prawne – to Agent odpowiada na transakcję od strony prawnej. Oznacza to, że zanim przedstawimy Ci ofertę, sprawdzimy stan prawny nieruchomości, tzn. czy jest na niej hipoteka, jak wygląda księga wieczysta, ilu jest lokatorów na danej nieruchomości.

Najważniejszym punktem przy zakupie nieruchomości, to sprawdzenie jej statusu prawnego. Do jakich dokumentów powinniśmy dotrzeć, aby zakup nieruchomości nie skończył się poważnymi kłopotami ?

Z pewnością warto poznać zawartość księgi wieczystej domu. Jej numer powinien podać nam właściciel domu lub osoba upoważniona do sprzedaży.  Po uzyskaniu numeru możemy sprawdzić informacje w wydziale ksiąg wieczystych sądu rejonowego, a także w Internecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wypis z rejestru gruntów

Drugim dokumentem, który pozwoli nam na ocenę stanu prawnego nieruchomości, jest wypis z rejestru gruntów. Do wypisu powinna być dołączona mapa, czyli wyrys z ewidencji gruntów i budynków, wraz z granicami.

Plan zagospodarowania przestrzennego

To z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dowiemy się, czy przypadkiem za płotem nie zostanie wybudowana droga lub supermarket. Jest to ważne także w sytuacji, gdy chcemy rozbudować budynek. Może się okazać, że pojawią się ograniczenia związane z zabudową.

Ze względu na to, że kupno domu zawsze wiąże się z dużym wydatkiem, warto wiedzieć, w jaki sposób zrealizować wszystkie niezbędne formalności. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu dokumentów – zarówno tych, które podpisujemy, jak i tych, które mogą zawierać istotne informacje na temat nieruchomości. 

Ogromną korzyścią, jaka płynie ze skorzystania z usług DOOM Nieruchomości — jest wygoda.

Nasi doświadczeni pracownicy z pewnością ustalą korzystniejszą cenę nieruchomości. Zagwarantujemy bezpieczeństwo transakcji, sprawdzając wszystkie aspekty prawne. Skorzystaj z naszej oferty i skontaktuj się z nami pod numerem 694208909.

Join The Discussion

One thought on “ZAKUP MIESZKANIA Z RYNKU WTÓRNEGO”

  • A WordPress Commenter

    Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

    Reply

Compare listings

Compare